blog.garaż.net

12 lipca 2014

Kup pan klawiaturę w worku…

Wkurzyłem się na Logitecha. Nie dość, że większość aktualnie dostępnych produktów po wymacaniu przypomina jakością crap kalibru Modecom/Tracer to w dodatku wszystko dostępne jest z poronionym układem US international. Jedyną sensowną klawiaturę jaką znalazłem w lokalnych sklepach, gdzie można pomacać sprzęt to Microsoft Sculpt Ergonomic. Przyjemny skok, zawieszenie, ulubiony układ klawiszy i jakościowo wydaje się o niebo lepsza niż wszystko inne co można było sobie wymacać, tylko układ ergonomiczny odstrasza i myszka wygląda przekomicznie. Ale to może również czas aby się wreszcie przesiąść na wersję ergonomiczną, póki nadgarstki jeszcze działają.

Miał ktoś z was? Polecacie?

A na Logitecha wkurzyłem się jeszcze z powodu na wskroś spartolonego portalu i sklepu on-line. Wielka korporacja, która produkuje przyzwoity sprzęt na cały świat, a z dostarczeniem rzetelnych informacji na temat swoich wyrobów ma problem jak pierwsza lepsza chińska fabryka podróbek. W polskiej wersji portalu nie można w ogóle wybrać wersji językowej/układu klawiatury, część angielska przy niektórych produktach ma opcję wyboru układu ale za chiny ludowe nie dowiemy się jak ten układ fizycznie się prezentuje (w pomocy technicznej są opisy jedynie dla us, us international i uk). Dodatkowo stosuje się niekonsekwentnie nazewnictwo układów i zdjęcia „poglądowe” (np. english US, który w rzeczywistości jest us international, albo „most popular keyboard layout” przy dwóch różnych produktach, które na zdjęciach są przedstawiane z różnymi układami klawiszy). Dzięki temu od kilku dni na półce zalega karton z klawiaturą, z którym muszę się fatygować i odesłać z powrotem, bo pośrednik oferujący klawiatury wyżej wymienionej firmy również na stronie oferty przedstawił zdjęcia „poglądowe”.

Zły jestem na nich jak diabli.

Komentarze

 • hcz (2014-07-13 19:33:23):

  Ale to może również czas aby się wreszcie przesiąść na wersję ergonomiczną, póki nadgarstki jeszcze działają.

  Używam klawiatury ergonomicznej (Microsoft) od dwunastu lat. Miałem problemy z nadgarstkami (kłucie i dziwne skurcze) które przeszły mi jak ręką odjął po przesiadce na klawiaturę ergonomiczną.

  Tak naprawdę, to jest tylko jedno kryterium. Jeśli piszesz dziesięcioma palcami, to nie ma się nad czym zastanawiać.

 • Remigiusz 'lRem' Modrzejewski (2014-07-13 21:23:36):

  Kurcze, ja nawet nie wiem iloma piszę... Ale żeby dziesięcioma? Próbuję teraz sobie patrzeć na palce i jakoś nie widzę, żebym choć raz pacnął coś małym palcem lewej ręki, ten od prawej tylko shift (backspace już innym).l

 • SebaS86 (2014-07-13 23:45:58):

  @IRem, jeśli nie wiesz, że działa, to znaczy, że działa to tak jak należy. ;)

  Też mi się zdawało, że nie używam wszystkich ale jednak. Nie jest to na pewno w 100% zalecane ułożenie i widać efekty ciągłego sięgania po myszkę (od biedy mogę pisać jedną ręką) ale jakoś to działa. Może przesiadka na ergonoma przy okazji wymusiłaby pozbycie się tych nawyków, bo czasami jednak mocno przeszkadzają.

 • hcz (2014-07-14 01:03:23):

  jakoś nie widzę, żebym choć raz pacnął coś małym palcem lewej ręki

  q, a, z i wszystko na lewo od tego ;)

  No więc kryterium jeszcze raz: jeśli piszesz bezwzrokowo, dziesięcioma palcami, zgodnie z zasadami, to ergonomiczna klawiatura jak najbardziej.

Comments !