blog.garaż.net

06 lipca 2014

Szczypta demagogi i hipokryzji

„Metropolita zwrócił uwagę, że kara jest "ewidentną krzywdą wyrządzoną matkom", bo "o tę sumę zmniejszy się ilość pieniędzy przeznaczona na lekarstwa dla matek i ich dzieci".”

Dobrze prawi. Powinien zapłacić z własnej kieszeni - własna etyka to i własne finansowanie, a nie gnój naraża na straty szpital, biedne matki i ich dzieci i w dodatku nie chce wykonywać swoich, prawnie nałożonych obowiązków. A i przy okazji skoro już przy etyce życia jesteśmy i piątym przykazaniu. Niech tylko jeszcze zrobią z postnego piątku cały tydzień, a najlepiej nie tylko postny ale w ogóle bezmięsny.

I oby tylko podatek odprowadzili od tej zbiórki*…

 • Tak wiem, to tylko mrzonki. Niestety podatek od głupoty mamy wybiórczy i grupy wyznaniowe się nie łapią.

Komentarze

 • mt3o (2014-07-06 22:58:57):

  Ani politycy ani duchowni się nie łapią niestety.

  Swoją drogą, czemu za usługi kościelne trzeba dawać gotówką do łapy, a nie da się przelewem? Albo chociaż dostać pokwitowania?

 • Daniel (2014-07-07 09:02:16):

  Swoją drogą, czemu za usługi kościelne trzeba dawać gotówką do łapy, a nie da się przelewem? Albo chociaż dostać pokwitowania?

  Da się, da. Spotkałem się już nawet z tym, że ludzie zamiast dawać pieniądze na tacę, przelewają je raz w roku na konto parafii. Dzięki temu można sobie taką darowiznę odliczyć potem od dochodu.

 • mt3o (2014-07-07 09:09:41):

  A myślisz, że czemu o tym napisałem? :) Czeka mnie "darowizna" za ślub, dyspensę i pewnie gazylion innych wynalazków po drodze. I, serio, nie rozumiem, czemu to jest problemem. Chociaż - jak pokazujesz, są wyjątki.

Comments !