blog.garaż.net

05 listopada 2014

Kafelkowa rewolucja

Po tylu latach zmusiłem się do zakupu i instalacji Windowsa w najnowszej wersji (8.1). Jaka jest pierwsza rzecz, która przychodzi mi do głowy? Dobrze, że kafle nie są wszędobylskie… Jeszcze lepiej, że wstaje jak burza i rozsądnie obchodzi się z pamięcią…

Dziwna sprawa, żeby to teraz MacOS bootował się dłużej i bardziej mulił od okien -- po aktualizacji MacOS do Yosemite nawet pasek postępu zaczął pokazywać na powitanie. Widocznie Apple znów daje znać, że sprzęt nadaje się już tylko do wymiany i pragnie ponownie przywitać się z zawartością portfela.

A tak w sumie to bez szału. Patrząc na sprawę z …

10 października 2014

Trening umysłu dla bystrzaków

Zalega mi kod na wspomnianą książkę, którą omyłkowo kupiłem drugi raz. Żeby niepotrzebnie nie przedłużać oto i on:

3OPJNG7NJL

Kod należy podać na stronie Ebookpoint.pl, a dokładnie na stronie „Aktywacji kodów” w „Twojej bibliotece”. Oczywiście niezbędna jest wcześniejsza rejestracja.

Wpis nie jest sponsorowany i niestety sam książki jeszcze nie przeczytałem. Jak to bywa w szale zakupowym nazbierałem poważną ilość pozycji do przeczytania, których przy moim obecnym tempie starczy spokojnie na najbliższych 5 lat. :)

Trochę więcej informacji o samej książce znajdziesz na stronie Ebookpoint.pl: „Trening umysłu dla bystrzaków”.

Miłej lektury.

PS. Jeśli ktoś skorzystał z kodu proszę o powiadomienie …

15 września 2014

Wiek śmieci

Kilka miesięcy temu żaliłem się na YT, które usuwa kawałki z playlist, Google i generalnie na syf, a w sumie szum informacyjny w sieci, aż w końcu dzisiaj, przypadkowo znalazłem rzeczony kawałek… na swoim dysku, na który od czasu do czasu wrzucam rzeczy, które wpadną mi w ucho.

Ku pamięci: Freeform FiveNo More Conversations

I chyba czas się rozejrzeć za jakąś ładną płytką CD, zripować i ładnie poukładać i odpowiednio otagować kolekcję we własnym zakresie niż liczyć na widzimisię tego czy tamtego dostawcy. Na pohybel chmurze!

Ale jedną rzecz wypróbowaną na YT sobie zostawię. Playlisty idealnie nadają się do …

14 września 2014

Proste rozwiązania są najlepsze

Kilka miesięcy temu postanowiłem definitywnie skończyć z ciągłym przenoszeniem zestawu audio i transmitować dźwięk z komputera osobistego do tabletu lub ARM- owego mikrokomputera podłączonego do zestawu głośnikowego postawionego w drugim końcu pokoju.

Pierwszym pomysłem było wykorzystanie Pulseaudio, przez co zresztą straciłem cały weekend na próbie zmuszenia go do strumieniowania dźwięku z jednej maszyny na drugą. Ostatecznie i tak skończyło się na porzuceniu pomysłu ze względu na straszne lagi i przycinanie (albo WiFi ma za wąskie pasmo albo RPi jest za słabe aby pociągnąć transmisję z Pulseaudio, a dla Androida nie mogłem znaleźć żadnego działającego oprogramowania, które udostępniło by wyjście tabletu …

12 lipca 2014

Kup pan klawiaturę w worku…

Wkurzyłem się na Logitecha. Nie dość, że większość aktualnie dostępnych produktów po wymacaniu przypomina jakością crap kalibru Modecom/Tracer to w dodatku wszystko dostępne jest z poronionym układem US international. Jedyną sensowną klawiaturę jaką znalazłem w lokalnych sklepach, gdzie można pomacać sprzęt to Microsoft Sculpt Ergonomic. Przyjemny skok, zawieszenie, ulubiony układ klawiszy i jakościowo wydaje się o niebo lepsza niż wszystko inne co można było sobie wymacać, tylko układ ergonomiczny odstrasza i myszka wygląda przekomicznie. Ale to może również czas aby się wreszcie przesiąść na wersję ergonomiczną, póki nadgarstki jeszcze działają.

Miał ktoś z was? Polecacie?

A na Logitecha wkurzyłem …

10 lipca 2014

Pro-life

Tak sobie myślałem, że ruch pro-life jest spoko. Bronią życia, kosztem życia innej jednostki, której odbiera się prawo do decydowania o sobie – mają prawo myśleć tak a nie inaczej. Ale jednak mają jeden strasznie poważny problem w postaci in-vitro, który nijak mi nie pasuje ideowo.

Nawet jeśli część zarodków ginie to i tak koniec końców powstaje kolejne życie. Życie, które rozwija się w pełnoprawną, świadomą jednostkę. Ta kolejna jednostka jest warta poświęcenia kilku embrionów. W normalnym świecie dochodzi do poronienia, niezagnieżdżenia się zarodka, itd., itd. I nikt nie płacze nad każdą zmarnowaną komórką jajową czy miliardami plemników, które umarły bohaterską …

06 lipca 2014

Szczypta demagogi i hipokryzji

„Metropolita zwrócił uwagę, że kara jest "ewidentną krzywdą wyrządzoną matkom", bo "o tę sumę zmniejszy się ilość pieniędzy przeznaczona na lekarstwa dla matek i ich dzieci".”

Dobrze prawi. Powinien zapłacić z własnej kieszeni - własna etyka to i własne finansowanie, a nie gnój naraża na straty szpital, biedne matki i ich dzieci i w dodatku nie chce wykonywać swoich, prawnie nałożonych obowiązków. A i przy okazji skoro już przy etyce życia jesteśmy i piątym przykazaniu. Niech tylko jeszcze zrobią z postnego piątku cały tydzień, a najlepiej nie tylko postny ale w ogóle bezmięsny.

I oby tylko podatek odprowadzili od tej zbiórki …

16 marca 2014

Mikrokontolery - pierwsze poważne starcie cz. 2

Jakiś czas temu pisałem o małym projekcie wykorzystującym mikrokontrolery. Przez ten weekend postanowiłem posiedzieć trochę i zgodnie z postanowieniami nieco przepisać całość aby pozbyć się kilku potencjalnych problemów - lepiej założyć, że warunki laboratoryjne są sprzyjające. ;)

Część czasu spędziłem oczywiście nad optymalizacją i analizą wygenerowanego kodu. I to prawda, że kompilator potrafi zrobić naprawdę sporo świetnej roboty, ale trzeba mu w tym czasami pomóc…

Przykładowa funkcja:

void checkAndSendPing ()
{
  if (activeChannals)
  {
    ticksToSendPingLow = 0;
    ticksToSendPingHigh = 0;
  }
  else if ( ! ++ticksToSendPingLow && ++ticksToSendPingHigh >= 22)
  {
    ticksToSendPingLow = 0;
    ticksToSendPingHigh = 0;
    addByteToQueue(0xff);
  }
}

Przy odrobinie chęci można byłoby to zapisać tak:

void checkAndSendPing ()
{
  if (activeChannals)
    goto CHECK_AND_SEND_PING_RESET;
  else if …

06 marca 2014

Wiek śmieci #2

Spędziłem 4h szukając jednego kawałka. Nie pamiętam wykonawcy, tytułu ani nawet kilku słów. Pamiętam tylko teledysk. Mam dosyć, poddaje się.

 • Google ssie.
 • Yahoo answers ssie (masa retardów pytających w kółko o to samo, jakość odpowiedzi...)
 • Youtube ssie (mogliby chociaż zostawiać tytuł po wywalanym kawałku).
 • Właściciele praw autorskich ssą jednocześnie strzelając sobie w stopę.
 • Strona MTV ssie.
 • Internet ssie.

Przedzierając się przez tony śmieci miałem ochotę popełnić rytualne seppuku. Jeszcze mając utwór na liście ulubionych szukałem informacji o wykonawcach i najzabawniejsze jest to, że można było znaleźć masę zdjęć z klipu ze względu na całkiem zgrabne pośladki kobiety w nim występującej …

04 marca 2014

← Starsze Nowsze → Strona 2 z 17