blog.garaż.net

15 sierpnia 2007

Mało poważny gadżet

Chodzi mianowicie o Hot Babe. Trafiłem na niego buszując po sieci (na jakiejś polskiej stronie z recenzjami programów) i muszę przyznać, że mnie urzekł.

Co to takiego? W skrócie, kolejny monitor obciążenia procesora, idąc trochę dalej dość nietypowy. Krótko mówiąc im procesor bardziej podgrzeje atmosferę tym panna ukazująca się nam na pulpicie będzie skąpiej ubrana. :)

Program jak i dalsza część wpisu dla osób pełnoletnich (według polskiego prawa powyżej 18 roku życia). Dalsza część wpisu zawiera screen z programu, na którym widoczna jest panna w bieliźnie (prześwitującej) -- osoby o słabszych sercach, starsze oraz żyjące w celibacie lub takie, które boją się lub nie chcą oglądać golizny pod żadną postacią proszone są aby nie czytać tego wpisu dalej. ;)

Jak się to prezentuje? Ano tak:

![Hot-baby zimno 2007-08-15](http://farm2.static.flickr.com/1368/1128333659_e 4fe754c50.jpg) ![Hot-baby ciepło 2007.08.15](http://farm2.static.flickr.com/1399/ 1129177934_ef996dd9c0.jpg)

Oczywiście program można dostosować pod siebie -- co prawda nie ma dostępnych innych schematów oprócz tego widocznego na screenach powyżej ale za to można tworzyć własne. Co do działania, są możliwe dwa tryby reagowania na zmianę obciążenia: skokowy (osobiście mnie drażni przy chwilowych skokach obciążenia) oraz płynny (prezentuje się bardzo elegancko).

Program do działania wymaga jedynie działającego serwera X i bibliotek GTK+ i GDK-pixbuf (ta w niektórych dystrybucjach może być włączona do kodu GTK+). Dostępne są paczki dla Debiana oraz Mandrake (zarówno strona jak i program mają już trochę latek, ale może będzie współpracować z nowymi wersjami Mandrivii), źródła oraz ebuild dla Gentoo (ten akurat jest nieaktualny, ale poprawiłem go i udostępniłem tutaj: moje ebuildy na chomikuj.pl). Dla dociekliwych jest także port dla Windows, dostępny tutaj: Hot Babe for Win. :)

Comments !