blog.garaż.net

03 marca 2008

Screen na marzec + przemyślenia

![Screenshot - 2008.02.24](http://farm3.static.flickr.com/2303/2289706520_19e 2412ef8_m.jpg) ![Screenshot - 2008.03.03](http://farm 3.static.flickr.com/2179/2308025673_ba83b6953c_m.jpg)

Nie skłamię stwierdzając, że środowisko Linuksowe jest coraz dojrzalsze. Może nie z dnia na dzień, ale z miesiąca na miesiąc deweloperzy przybliżają zwykłemu użytkownikami wszystkie niezbędne funkcje w przyjemnej i co ważniejsze, łatwej do przyswojenia postaci.

Szczerze mówiąc postęp jaki się dokonał ciut mnie minął, głównie ze względu na moją wrodzoną leniwość. :P Być może gdybym miał system w rodzaju Ubuntu chcąc nie chcąc korzystałbym z dobrodziejstw NetworkManagera już dawno, dawno temu, a tak dopiero teraz postanowiłem, że powierzę mu pieczę nad urządzeniami sieciowymi w swoim systemie (tymczasowo tylko na laptopie, na stacjonarnym na razie nie ma takiej potrzeby, chociaż czasami do szybkiego odświeżenia połączenia czy uzyskiwania informacji na temat adresu IP czy MAC jest dużo wygodniejszy -- to tylko dwa kliki!).

Nie mogę się doczekać kiedy nasz menadżer sieci nauczy się korzystać z połączeń GPRS, EDGE, itd. wykorzystując do tego telefon podłączony do komputera -- z ciekawości googlając czy przypadkiem ktoś już nie opracował jakiejś wtyczki trafiłem na to, mało info, ale sam screen wystarczy aby człowiek już nie mógł się doczekać. ;)

Co do screenów nie mogłem się oprzeć wciśnięciu PrintScreena kiedy okazało się, że Sonata ładnie odnalazła tekst ostatniego albumu jaki ściągnąłem z Jamendo. Tak zupełnie abstrahując od dotychczasowego wątku polecam album 8-bit lagerfeuer, autorstwa Pornophonique. ;)

Comments !