blog.garaż.net

11 grudnia 2008

Sztukowanie wentylatora

Gdyby ktoś się kiedyś uparł, aby wymienić sam wentylator firmy AC z zestawu Super Silent 4 Ultra TC (prawdopodobnie będzie też działało z innymi zestawami, gdzie wentylator jest na zatrzaski, a brak w sprzedaży samego „wiatraka" ), może spokojnie kupić wentylator przeznaczony do obudowy Arctic Fan 9L, wkręcić śrubki (ten model pozwala na wkręcenie tylko od spodu) jednak nie wkręcając całego trzpienia -- tak żeby łeb śruby odstawał na długość starego zatrzasku. Następnie wsuwamy z boku, ewentualnie wyciągamy, dokręcamy\luzujemy aż uda się spasować dobrze i gotowe!

Sam wentylator ma tą zaletę (i jednocześnie wadę), że się szybciej kręci od oryginału (~1500RPM), za to mocowany jest na gumowych podstawkach dzięki czemu jest w miarę cichy i przy okazji lepiej chłodzi (fajnie mieć 30ºC na procku :)).

Update
Z tego co zauważyłem, wentyl nie posiada możliwości regulacji obrotów. Jednych to wnerwi, mnie ucieszyło bo „naprawił" się brak jakim jest ustawienie na maksa obrotów wszystkich wentylatorów po powrocie z uśpienia (na stacjonarnym komputerze też przydaje się suspend to ram ;))

Comments !