blog.garaż.net

14 grudnia 2006

Test DM-ów, Java...

W oczekiwaniu na nowe XFCE testuje sobie inne środowiska graficzne. Najpierw e16 i testowe e17, świetna sprawa, ładnie to wygląda, błyszczy się, kręci i mruga, ale to jednak nie dla mnie. Brak typowych elementów, od których wręcz się uzależniłem dyskwalifikuje całość niemal na starcie, nie mniej cieszę się, że to oprogramowanie nadal się rozwija, w przeciwieństwie do IceWM i Window Makera, które najwidoczniej "zamarzły" w miejscu.

Następnie przyszła pora na KDE. Zawsze myślałem, że bliżej mi do niego niż Gnome... jednak się myliłem. Trochę to nie dla mnie, lubię konfigurować ale bez przesady, poza tym jakieś to wszystko kanciaste, a nad dopieszczaniem każdego szczegółu tego środowiska jakoś nie miałem ochoty (nie mniej dopiero pobieżnie podszedłem do tego środowiska). Zachwalany przez niektóre osoby Kopete też nie powala, działa na mnie wręcz jak Gaim - te aplikacje są dość specyficzne i podobne, może dla tego. No i ostatnio padło magiczne:

# ACCEPT_KEYWORDS="~x86" USE="gnome" emerge gnome-light

i na dysku pojawił się "Gnom". Po do instalowaniu ostatnio bardzo popularnego enginu Murrine oraz jednego z wielu dostępnych dla niego tematów środowisko wygląda świetnie (jak zwykle zresztą :P), jednak za kompilacje Firefoxa najchętniej natarłbym mu uszu... znów mam śmietnik w pakietach, masę zbędnych zależności, ale już niedługo niech XFCE dojrzeje do 4.4 stable i wracamy do domu. :)

Poza tym zaciekawiła mnie ostatnio Java jako pewne ujednolicenie środowiska w kwestii oprogramowania, tym bardziej, że jest ona coraz lepiej i częściej implementowana na przykład w komórkach. Kwestia nauki tego już jest raczej przesądzona, tym bardziej, że kolega dotarł do informacji na temat kilku darmowych wykładów na temat Javy jakie odbywają się w Szczecinie dzięki firmie BLStream oraz Kołu naukowemu "BIOS". Jeden z nich miał miejsce dzisiejszego dnia, co prawda na wstępie sporo ogólników, jednak najważniejsze to pokazać drogę i lekko pchnąć w dobrym kierunku - z niecierpliwością czekam na materiały z wykładu. :)

No i oczywiście, ponieważ dawno nie było żadnych zrzutek, więc na zakończenie kilka nowych:

![Gnome + NetBeans 2006.12.14](http://static.flickr.com/139/322457513_ccaed7d 49f_t.jpg) ![Gnome + NetBeans 2006.12.14](http://static.flickr.com/142/322457558_7ce3cb9 3ae_t.jpg) ![Gnome + NetBeans 2006.12.14](http://static.flickr.com/137/322457633_9a268ad f72_t.jpg)

Comments !